قیمت کابینت

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قطعا یکی از مهم‌ترین معیارهای خرید کابینت، قیمت کابینت است. در برخی از موارد نرخ اتحادیه کابینت سازان با آنچه کابینت ساز اعلام می‌کند متفاوت است. گاهی برای ساخت مدل‌های پرکارتر کابینت مجبوریم مبالغ بیشتری هزینه کنیم. این قیمت‌ها با آنچه از قبل حساب و کتاب شده تفاوت دارد و خریدار نمی‌داند علت این تفاوت قیمت کابینت چیست. به طور کلی قیمت کابینت به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی‌توان یک قیمت کابینت دقیق و کلی برای کابینت مشخص کرد. مهم‌ترین عامل این تفاوت‌ها جنس کابینت است. قطعا قیمت کابینت های گلاس و قیمت کابینت ممبران با هم تفاوت دارند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با قیمت انواع کابینت صحبت کنیم و نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه را توضیح دهیم. با حامی ساخت همراه باشید.

تصویر نصاب کابینت

قیمت کابینت آشپزخانه

یکی از موضوعاتی که در خرید کابینت بسیار اهمیت دارد، نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه است. لازم دانستیم در این مقاله یک سری نکات را برای محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه توضیح دهیم. نوع طراحی در نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. مخصوصاً در قیمت کابینت چوبی، طراحی یکی از مهم‌ترین پارامترها است. لازم به ذکر است که قیمت کابینت آماده متفاوت است.

نحوه محاسبه متراژ کابینت

یکی از مسائلی که در تعیین قیمت کابینت موثر است محاسبه متراژ کابینت است که در ادامه در رابطه با آن توضیح می‌دهیم. نحوه محاسبه متراژ کابینت آشپزخانه یک دستورالعمل خاص دارد که توسط اتحادیه کابینت سازان تهیه شده و در اختیار دیگران قرار گرفته. در واقع قیمت‌ها بر اساس متراژ کابینت تعیین می‌شود؛ ولی با توجه به نوع متریال کابینت متغیر هستند. در ابتدا شما باید با اصطلاح متراژ کابینت در کابینت سازی آشنا شوید. متراژ کابینت بر اساس یک متر طول محاسبه می‌گردد. یک متر طول شامل یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت هوایی است. در روش محاسبه متراژ کابینت، 60 درصد هر متر طول به کابینت زمینی و 40 در صد آن به کابینت هوایی تعلق می‌گیرد؛ یعنی در نحوه محاسبه متراژ کابینت اتحادیه مجموع یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت هوایی را یک “متر کابینت” می‌گوییم. افرادی که قصد سفارش کابینت را دارند جهت محاسبه متراژ کابینت می‌توانند با استفاده از فرمول ذکر شده متراژ کابینت خود را تخمین بزنند. طریقه محاسبه متراژ کابینتی که در جدول زیر ذکر شده نیز می‌تواند به شما کمک کند؛ اما باید بگوییم که این فرمول دقیق نیست و برای اطلاع از قیمت نهایی بهتر است با  کابینت ساز خود صحبت کنید. همچنین فرمول ذکر شده در نحوه محاسبه متراژ کابینت ام دی اف و نحوه محاسبه متراژ کابینت ممبران نیز کاربردی است.

تصویر جدول محاسبه متراژ

روش محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

در محاسبه قیمت کابینت همانطور که گفته شد نوع طراحی کابینت خیلی مهم است؛ به این صورت که برای محاسبه قیمت کابینت قسمت‌‌های ایستاده، اکسسوری‌ها، خود کابینت با تفکیک کابینت زمینی و کابینت هوایی هر کدام شامل درصد مشخص از قسمت پایه‌ای که توسط کابینت ساز اعلام شده، است.

تصویر جدول قیمت کابینت

اطلاع از به روزترین قیمت‌های بازار

روش محاسبه قیمت کابینت زمینی

به ازای هر متر کابینت زمینی فقط شما فقط باید ۶۰ درصد قیمت پایه بپردازید؛ به این صورت که مثلا اگر قیمت کابینت mdf یک میلیون تومان باشد، شما باید برای یک متر کابینت زمینی ۶۰۰ هزار تومان پرداخت کنید. کابینت‌های هوایی ۴۰ درصد است که مانند فرمول محاسبه کابینت زمینی، در قیمت پایه یک میلیون تومان، شما بابت هر متر ۴۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنید.

روش محاسبه قیمت کابینت ایستاده

نحوه محاسبه کابینت‌های ایستاده یا همان کابینت‌های کمدی که در طراحی جایگاه ویژه‌ای دارند به این صورت است که ۶۰ درصد قیمت پایه در متراژ در ضریب ۳ است؛ یعنی برای یک متر کابینت ایستاده با قیمت پایه یک میلیون تومان، شما ۶۰۰ هزار تومان در ضریب ۳ باید پرداخت کنید که می‌شود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان. نحوه محاسبه قیمت کابینت‌های هوایی که روی صفحه کابینت زمینی آمده است به این گونه است که قیمت کابینت هوایی که همان ۴۰ درصد پایه است در ضریب ۲ انجام می‌شود؛ مثلاً در قیمت پایه ۱ میلیون تومان، ۴۰۰ ضربدر ۲ است که باید ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

کابینتی که شما استعلام‌ قیمت می‌کنید بر اساس اندازه‌های استانداردهای از قبل تعیین شده است. یکی از تغییراتی که معمولاً در ابعاد اتفاق می‌‌افتد ارتفاع کابینت هوایی است که معمولاً برای قیمت‌ کابینت‌هایی که شما دریافت می‌کنید همان ارتفاع ۷۰ سانتی متر در نظر گرفته شده است که اگر تغییراتی در این اندازه انجام شود به ترتیب زیر است:

مثلاً اگر به ارتفاع ۹۰ سانتی متر اندازه شما تغییر کند نحوه محاسبه قیمت کابینت به این صورت است که همان ضریب ۴۰ درصد قیمت پایه در نظر گرفته می‌شود و در فرمول تناسب این تغییر ارتفاع از همان قیمت ۴۰ درصد انجام می‌شود. برای یک متر کابینت با قیمت پایه یک میلیون تومان اول ۴۰ درصد محاسبه می‌‌شود و بعد از آن، اختلاف ارتفاع به آن اضافه می‌گردد که قیمت نهایی حدود ۵۱۵ هزار تومان برای هر متر است. نحوه محاسبه آنلاین کابینت برای این قسمت به این صورت است که قیمت ۴۰ درصد را در تناسب زیر بگذاریم؛ مثلا برای پایه یک میلیون تومان به این صورت است.

تصویر فرمول محاسبه قیمت کابینت

برای محاسبه قیمت کابینت جزیره و یا همان اپن معمولا ۱۰۰ درصد قیمت پایه در متراژ محاسبه می‌شود. معمولاً در آشپزخانه‌ها جاهایی وجود دارد که در آن قسمت کابینت بدنه لازم نیست و فقط صفحه روی کابینت در آنجا به کار برده می‌شود؛ مانند جای ماشین لباسشویی و ماشین ظرف‌شویی که محاسبه قیمت این قسمت‌ها به این صورت است که فقط مبلغ صفحه برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

قیمت کابینت جزیره

عوامل مختلفی روی قیمت کابینت جزیره تاثیر گذارند. همیشه گفتیم که مهم‌ترین معیار سنجش قیمت، میزان متریالی است که برای ساخت کابینت استفاده می‌شود. علاوه بر این عوامل جزئی زیادی هستند که روی قیمت کابینت جزیره تاثیر گذارند؛ مثل طراحی‌های خاص، پایه‌ها، سر ستون‌ها، کشوها و خیلی ویژگی‌های دیگر که قیمت‌شان مجزا حساب می‌شود.

قیمت انواع کابینت

عواملی بر قیمت کابینت تاثیرگذارند. این عوامل فقط مختص به یک سبک کابینت نیست و به طور کلی برای تمامی کابینت‌ها در نظر گرفته می‌شوند. در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • اگر شما یراقی با کیفیت بالاتر در نظر گرفته باشید، طبیعتا قیمت کابینت نیز گران‌تر از عرف بازار خواهد شد.
  • ممکن است بخواهید از صفحه کابینت با کیفیت‌تری استفاده کنید که شامل هزینه‌ای جداگانه است.
  • اگر قصد سفارش اکسسوری‌‌‌هایی مانند اکسسوری سوپر مارکت، مجیک کرنر، سبد ریلی، سبد رخت چرک و غیره را برای کابینت‌های خود دارید، باید علاوه بر هزینه ساخت، هزینه نصب آن‌ها را نیز در نظر بگیرید.
  • برای محلی که ماشین لباسشویی و یا ظرفشویی قرار می‌گیرد، هزینه‌ای حساب نخواهد شد.
  • قیمتی که برای هر متر کابینت در نظر گرفته می‌شود، برای مقایسه جنس‌های مختلف کابینت با یکدیگر است.

همانطور که گفتیم نکاتی که در بالا ذکر شد فقط برای محاسبه قیمت یک نوع کابینت نیست. این نکات برای محاسبه قیمت کابینت ممبران، قیمت کابینت نئوکلاسیک، قیمت کابینت مدرن، قیمت کابینت مات و… نیز در نظر گرفته می‌شود.

قیمت کابینت های گلاس

کابینت های گلاس به دلیل شیک و مدرن بودن طرفداران زیادی دارد. به طور کلی عوامل مختلفی بر قیمت کابینت های گلاس تاثیر دارند. یکی از این عوامل میزان متریالی است که برای ساخت کابینت از آن استفاده می‌شود.

قیمت کابینت ممبران

کابینت ممبران، متریالی است که در سبک طراحی کابینت کلاسیک از آن استفاده می‌شود. قیمت کابینت ممبران به دلیل پرکار بودن آن به نسبت کابینت‌های دیگر بیشتر است.

قیمت کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف از متداول‌ترین سبک‌های طراحی کابینت است. این نوع کابینت نیز طرفداران خاص خودش را دارد. قیمت کابینت ام دی اف به نسبت دیگر کابینت‌ها ارزان‌تر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

با ما در ارتباط باشید

پربازدیدترین مطالب

با ما در ارتباط باشید

قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.          
قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، با ما مشورت کنید..
گفتگو با کارشناسان حامی ساخت