راهنمای خرید کابینت دستشویی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

کابینت دستشویی شیک

یکی از مواردی که در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به آن نیاز مبرم دارید، راهنمای خرید کابینت دستشویی است. سرویس بهداشتی و عناصری مانند کابینت به اندازه آشپزخانه و اتاق نشیمن نیازمند توجه هستند. ممکن است فضای اصلی زندگی ما نباشد، اما همچنان مرکز اصلی یکی از مکان های پر رفت و آمد در خانه است. اینجاست که عجله صبحگاهی اتفاق می افتد وقتی همه برای مدرسه و کار آماده می شوند. محلی برای استراحت است – چه چیزی بهتر از دوش آب گرم یا غوطه شدن آرام در وان بعد از یک روز خسته کننده و طولانی است؟

اگر به فکر این هستید که دستشویی خود را بازسازی کنید، ممکن است در انتخاب یک رنگ جدید، دکوراسیون داخلی تازه و لوازم بهداشتی زیبا دچار سردرگمی شوید. این سردرگمی بسیاری از صاحبان خانه و یکی از مهمترین جنبه های طراحی حمام است.

کابینت ها بخش مهمی از یک سرویس بهداشتی منظم است. این فاکتور، بهم ریختگی را از بین می برد، که به نوبه خود فضای بصری را آزاد و بهتر می کند تا تمام طرح های زیبایی را که در حین بازسازی استفاده کرده اید به نمایش بگذارد. جدا از زیبایی، کابینت های حمام را به فضایی کاربردی تر و راحت تر تبدیل می کنند، جایی که همه چیز در جای مناسب قرار دارد.

کابینت دستشویی قهوه‌ای

با توجه گزینه های زیادی که به کابینت سرویس بهداشتی شما و همچنین تعداد زیادی از گزینه های موجود در بازار بستگی دارد ، چگونه گزینه های مناسب خانه خود را پیدا می کنید؟ نگران نباشید – ما فرایند انتخاب را در راهنمای خرید کابینت دستشویی بدون شک ساده کرده ایم!

انواع مدل کابینت دستشویی

بسیاری از مالکان خانه تصور می کنند که  تنها یک مدل کابینت دستشویی در بازار وجود داشته و شما به راحتی می تواند با کمی بررسی آن را برای مکان خود، سفارش دهید. این اصلاً درست نیست. ما به شدت توصیه می کنیم قبل از شروع بازسازی، در مورد انواع مدل کابینت دستشویی ها تحقیق کنید، مخصوصاً اگر این کار را خودتان انجام می دهید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا تصمیم مناسب برای پروژه بازسازی خود را داشته باشید:

کابینت آماده

این کابینت ها با تولید انبوه در بازار ایران و جهان وجود دارند. آنچه می بینید همان چیزی است که می گیرید – بدون سفارشی سازی. معمولا مدل های زیادی از کابینت های آماده هستند که با رفتن به بازار آن ها را خواهید دید. در حقیقت این مدل ها بر اساس مدل های روز ساخته شده و شما بر اساس محیط سرویس بهداشتی خود، آن را انتخاب و خریداری می کنید.

کابینت دستشویی سفید

کابینت های نیمه سفارشی

یکی دیگر از انواع مدلی که باید در راهنمای خرید کابینت دستشویی بدانید، کابینت های نیمه سفارشی هستند. کابینت های نیمه سفارشی در اصل نوعی مدل کابینت دستشویی آماده هستند، اما شما می توانید برخی از عناصر مانند درب ها، عمق کابینت یا کشوهای کابینت را سفارشی کنید.

کابینت کاملا سفارشی

این کابینت های سفارشی هستند که کاملاً متناسب با مشخصات شما ساخته شده اند. در حالی که آنها از نظر جزئیاتی مانند مواد، سبک و عناصر تزئینی، آزادی زیادی به شما می دهند، اما اغلب بسیار گران هستند.

کابینت های آماده (RTA)

این کابینت ها جعبه دار هستند و شما باید خودتان آنها را جمع کنید. زیبایی کابینت های RTA این است که مقرون به صرفه تر از سایر کابینت ها است. برخی تصور می کنند که ارزان تر همیشه به معنای کیفیت پایین است، اما این اصلاً درست نیست. در واقع کابینت های با کیفیت بالا RTA می توانند با انواع رده بالاتر رقابت کنند. همه چیز به شرکتی بستگی دارد که از آن خریداری می کنید. در واقع راهنمای خرید کابینت دستشویی می بایست تمام جوانب را در این موضوع بررسی کند که گزینه RTA نیز ممکن است از مواردی باشد که در آینده به لیست خرید و انتخاب مدل کابینت دستشویی شما اضافه شود.

نکات مهم در خرید کابینت دستشویی

ما در ادامه این مقاله سعی کردیم موارد مهمی را برای شما آماده کرده تا شما در خرید این جز از دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی خود، به بهترین شکل عمل کنید. این نکات عبارت اند از:

  • به نتیجه درستی در چیدمان سرویس دستشویی خود برسید
  • یک استایل خاص برای درب های کابینت های آشپزخانه انتخاب کنید
  • آیا می دانید به چند سینک ظرف شویی نیاز دارید؟
  • اکسسوری های سرویس بهداشتی ها را فراموش نکنید
  • راه حل های ذخیره سازی مناسب را انتخاب کنید.

کابینت دستشویی

منظور از چیدمان درست برای سرویس بهداشتی چیست؟

در راهنمای خرید کابینت دستشویی، چیدمان مسئله بسیار مهمی است. مدل کابینت دستشویی و حمام جدید را برای کدام قسمت از این محیط می خواهید؟ گزینه های معمول شامل چیدمان های U شکل، L شکل و یک جداره است. طرح گالی نیز وجود دارد، به این معنی که کابینت حمام را روی دو دیوار موازی و مخالف هم قرار دهید.

چیدمان کابینت های سرویس بهداشتی شما به میزان فضای شما بستگی زیادی خواهد داشت. برای حمام های کوچکتر، ممکن است بخواهید کابینت های خود را روی یک دیوار نگه دارید و از فضای عمودی هم با کابینت های پایه و هم برای دیوارها بهره ببرید. اگر فضای اضافی داشته باشید L شکل عالی است. توجه داشته باشید که چیدمان بر تعداد کابینت مورد نیاز شما نیز تأثیر می گذارد که به نوبه خود بر بودجه کلی شما تأثیر می گذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

با ما در ارتباط باشید

قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.          
قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، با ما مشورت کنید..
سوالی ندارید؟