مدل کابینت آشپزخانه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تصویر مدل کابینت لاکچری

کابینت‌ها با توجه به جنس و متریالی که دارند به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. از لحاظ طراحی کابینت‌ها به سه دسته کابینت کلاسیک، کابینت مدرن و کابینت نئوکلاسیک که ترکیبی از مدرن و کلاسیک است تقسیم بندی می‌شوند. مدل کابینت از لحاظ جنس و متریال به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شود؛ از مهم‌ترین و محبوب‌ترین این دسته بندی‌ها می‌توان به کابینت ممبران، کابینت چوبی و کابینت روکش چوب که در دسته کابینت‌های کلاسیک قرار دارند و به کابینت های گلاس و کابینت ام دی اف که در دسته کابینت مدرن قرار دارند اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این کابینت‌ها می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه کنید. در این صفحه از حامی ساخت ما می‌خواهیم چند نمونه و مدل کابینت برای شما عزیزان به نمایش بگذاریم.

مدل انواع کابینت

حامی ساخت عکس جدیدترین مدل کابینت را برای شما عزیزان به نمایش می‌گذارد تا تمامی مدل‌ها را مشاهده کنید و با خیال راحت کابینت مورد علاقه خود را انتخاب کنید. با توجه به دسته بندی که برای سبک کابینت آشپزخانه در بالا نام بردیم در ادامه به ترتیب، عکس این کابینت‌ها را مشاهده خواهید کرد.

مدل کابینت های گلاس

مدل کابینت های گلاس از دسته کابینت‌های محبوب و مدرن است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. در ادامه چند نمونه از این طرح کابینت را مشاهده خواهید کرد.

تصویر کابینت نقره‌ای

تصویر مدل کابینت های گلاس آبی

مدل کابینت ام دی اف

مدل کابینت ام دی اف از معمول‌ترین و پر استفاده‌ترین مدل‌های کابینت است که در حین زیبایی قیمت مناسبی نیز دارد. در ادامه می‌خواهیم چند نمونه کابینت به شما نشان دهیم.

تصویر مدل کابینت ام دی اف

تصویر مدل کابینت ام دی اف سفید

مدل کابینت ممبران

همانطور که در اول مقاله گفتیم مدل کابینت ممبران در سبک کلاسیک طراحی می‌شود. این سبک کابینت لوکس، زیبا و بسیار شیک است. مدل کابینت ممبران حس یک آشپزخانه با دکوراسیون داخلی بسیار زیبا را به آدم القا می‌کند.

تصویر مدل کابینت ممبران کرم

تصویر مدل کابینت ممبران شیک

مدل کابینت چوبی

مدل کابینت چوبی حس طبیعت و سرزندگی را به آشپزخانه شما هدیه می‌دهد. در ادامه انواع مدل کابینت چوبی را مشاهده خواهید کرد.

تصویر مدل کابینت چوبی قهوه‌ای

تصویر مدل کابینت چوبی شیک


مدل کابینت روکش چوب

مدل کابینت روکش چوب نیز مانند مدل کابینت چوبی حس سرزندگی و طبیعت را به آشپزخانه شما هدیه می‌دهد. در ادامه چند نمونه عکس از کابینت روکش چوب برای شما به نمایش می‌گذاریم.

تصویر مدل کابینت روکش چوب

تصویر مدل کابینت روکش چوب


مدل کابینت پولیشی

مدل کابینت پولیشی در دسته کابینت‌ مدرن قرار می‌گیرد. در این سبک کابینت یک لایه رنگ پولیش بر روی ورق ام دی اف قرار می‌گیرد و مدل کابینت پولیشی را تشکیل می‌دهد. در ادامه چند نمونه کابینت پولیشی را مشاهده خواهید کرد.

تصویر مدل کابینت پولیشی سفید

تصویر مدل کابینت پولیشی

تفاوت انواع مدل کابینت آشپزخانه

همانطور که در بالا گفتیم مدل کابینت آشپزخانه ایرانی جدید معمولا از نظر سبک طراحی کابینت آشپزخانه به دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم بندی می‌شود. انواع جنس کابینت در این دو دسته قرار می‌گیرد. سبک‌های کابینت آشپزخانه با توجه به سبک چیدمان آشپزخانه، مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر بخواهیم یک دسته بندی دقیق‌تری از مدل کابینت آشپزخانه داشته باشیم می‌توان به دسته بندی پایین اشاره کرد.

  • کابینت آشپزخانه کلاسیک: کابینت چوبی، ممبران و روکش چوب
  • کابینت آشپزخانه مدرن: ام دی اف، های گلاس و پولیشی
  • کابینت نئوکلاسیک: تمام متریال‌های کابینت

اکنون ویژگی‌های هر دسته را با هم بررسی می‌کنیم تا شناخت آن‌ها از روی ظاهر هم برایتان ساده‌تر باشد:

مدل کابینت کلاسیک: اغلب تاج، دستگیره و طرح‌های پر جزئیات مانند منبت کاری دارند که باعث می‌شود نمای آشپزخانه‌تان لوکس و خاص‌تر به نظر برسد.

تصویر مدل کابینت کلاسیک لوکس

تصویر مدل کابینت کاسیک

مدل کابینت مدرن: این دسته از مدل کابینت ساده است، خطوط کشیده و موازی دارد و با رنگ آن یکدست است و اغلب خنثی طراحی می‌شود. یا بدون دستگیره یا با مدل مخفی و ساده هستند.

تصویر مدل کابینت مدرن

تصویر مدل کابینت مدرن

مدل کابینت نئوکلاسیک: این مدل در واقع ترکیبی از دو دسته قبلی است و با داشتن خطوط نرم و جزئیات ظریف و سادگی، طراحی می‌شوند.

تصویر مدل کابینت نئوکلاسیک سبز

تصویر مدل کابینت نئوکلاسیک

مدل کابینت جدید

حامی ساخت همواره آماده ساخت انواع کابینت و جدیدترین مدل کابینت برای مشتریان خود است. تمامی متریال‌های کابینت امکان طراحی در جدیدترین مدل‌های کابینت را دارند. به طور کلی مدل کابینت سفید همواره جدید و زیباست و این رنگ پرطرفدار هیچگاه قدیمی نمی‌شود. در ادامه چند مدل کابینت ایرانی جدید را مشاهده خواهید کرد.

مدل کابینت برای آشپزخانه‌های موازی

محل قرار گیری کابینت در این نوع از آشپزخانه‌ها بر روی دو دیوار روبروی هم به صورت موازی است. اگرچه فضای زیادی بین فاصله دو دیوار اشپزخانه نیست؛ اما در صورتی که طول دیوارها زیاد باشد شما بابت جا دادن ظروف خود در کابینت‌ها با مشکلی مواجه نخواهید شد. از طرفی به دلیل فضای نزدیک به هم ببین دو ردیف کابینت کار شده شما به راحتی می‌توانید در این آشپزخانه‌ها فعالیت کنید؛ اما اگر تعداد افرادی که در آشپزخانه حضور دارند بیشتر شود کار کمی برایتان سخت می‌شود. از سویی دیگر به دلیل اینکه اغلب این آشپزخانه‌ها باریک هستند فضایی برای قرار دادن جزیره و یا میز در این مدل آشپزخانه‌ها وجود ندارد؛ مگر اینکه متراژ منزل شما زیاد بوده و بتوان فاصله بین دو دیوار را بیشتر و عریض‌تر درنظر گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

با ما در ارتباط باشید

پربازدیدترین مطالب

با ما در ارتباط باشید

قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.          
قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، با ما مشورت کنید..
گفتگو با کارشناسان حامی ساخت