کابینت ممبران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تصویر کابینت ممبران کرمی

کابینت‌ ممبران در مقایسه با مواد اولیه استفاده شده در ساخت آن‌ها و همچنین نسبت به کابینت‌ چوبی، دارای قیمت بسیار مناسبی است. کابینت‌های ممبران یا کابینت وکیوم با ظاهر زیبا و منحصر به فرد خود، امروزه بخش قابل توجهی از سهم بازار فروش را به خود اختصاص داده‌اند و طرفداران بسیاری دارند. نظرات در مورد کابینت ممبران زیاد است. اکثر این نظرات به دلیل تفاوت سلیقه‌ها است. بهتر است تنها ملاک انتخاب شما سلیقه نباشد و به اصولی که برای خرید این کابینت در این مقاله اشاره شده توجه کنید. با ما در حامی ساخت همراه باشید تا با کابینت ممبران بیشتر آشنا شوید.

نقش طراحی کابینت را در جلوه دکوراسیون داخلی دست کم نگیرید

تصویر کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران چیست؟

در ادامه می‌خواهیم به سوال کابینت ممبران چیست پاسخ دهیم. نام این کابینت به نحوه ساخت آن که از طریق پرس پوسته PVC بر روی MDF ایجاد می‌شود، مربوط است. ممبران در لغت به معنی غشاء یا پوسته است. غالبا کابینت‌های ممبران در سبک کلاسیک تولید می‌شوند و همین مسئله باعث شده که بسیاری از افراد کابینت‌های کلاسیک و کابینت‌های ممبران را یکی بدانند. این تصور کاملا اشتباه است، زیرا در ساخت کابینت‌های کلاسیک از چوب استفاده می‌شود و این کابینت‌ها بسیار گران قیمت هستند، بنابراین حتی از نظر متریال نیز نمی‌توانند با کابینت‌های ممبران یکی باشند. به طور کلی می‌توان گفت که کابینت‌های کلاسیک چوبی و مدل کابینت ممبران شباهت‌های بسیار زیادی دارند و خرید این کابینت برای افراد طرفدار سبک کلاسیک که نمی‌خواهند هزینه زیادی خرج کنند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. نظرات متفاوتی در مورد کابینت ممبران وجود دارد که ممکن است بر روی نظر شما نیز تاثیر بگذارد.

برای انتخاب یک مدل لاکچری کابینت همراهتیم

تفاوت کابینت ممبران با کلاسیک

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که منظور از مدل کابینت ممبران همان کابینت کلاسیک است؛ در حالی که ممبران می‌تواند هم در سبک کلاسیک و هم در سبک کابینت مدرن مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از سوالات پرتکرار درباره ساخت کابینت ممبران، تفاوت بین ممبران کلاسیک و ممبران مدرن است؛ قبل از خرید این کابینت باید به این نکته توجه کنید. اگر طرح کلاسیک روی ورق ام دی اف حکاکی شود، کابینت ساخته شده ممبران کلاسیک نام دارد. اگر ورق ام دی اف به صورت ساده و یا با طرح‌های جزئی مورد استفاده قرار بگیرد، کابینت مورد نظر ممبران مدرن خواهد بود. در واقع کلاسیک یا مدرن بودن ممبران به طرح‌های حکاکی شده روی آن و سبک و سیاق ساخت آن بستگی دارد و مدل کابینت ممبران لزوما به معنای کابینت کلاسیک نیست. البته لازم به ذکر است که کابینت ممبران غالبا در طرح‌های کلاسیک ساخته می‌شود. ساخت کابینت ممبران کلاسیک تابع قواعد خاصی است که باید از آن‌ها پیروی کرد و عدم رعایت آن‌ها بر زیبایی و کارایی کابینت‌ها تاثیر منفی خواهد گذاشت.

تصویر کابینت ممبران سفید

انواع کابینت ممبران بر اساس رنگ

کابینت ممبران با توجه به رنگ کابینت ممبران و طرح کابینت ممبران دارای انواع مختلفی است. از انواع کابینت ممبران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کابینت ممبران سفید

  • کابینت ممبران گردویی

  • کابینت ممبران کرم صدفی

  • کابینت ممبران سفید صدفی

  • کابینت ممبران سفید طلایی

  • کابینت ممبران قهوه‌ای

کابینت ممبران (با مزایای کابینت ممبران جدید آشنا شوید)

کابینت ممبران در عین زیبا و لوکس بودن به نسبت دیگر کابینت‌های سبک کلاسیک قیمت مناسب‌تری دارد. کابینت‌های ممبران در دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی و تولید می‌شود. شما می‌توانید برای طراحی کابینت آشپزخانه خود به جای استفاده از کابینت‌های کلاسیک با متریال‌های فیک و قیمت بالا، از کابینت‌های ممبران استفاده کنید؛ زیرا هم دارای قیمت پایین‌تری است و هم نمای بسیار زیبایی دارد. همچنین کابینت ممبران تنوع زیادی در رنگ و طرح کابینت ممبران دارد که خرید کابینت ممبران برای مشتری را لذت بخش می‌کند.

تصویر کاینت ممبران جدید شیک

معایب کابینت ممبران

یکی از معایب کابینت ممبران ظرافت بیش از حد طرح‌های این کابینت‌ است. شاید در نگاه اول ظرافت زیاد و تنوع طرح‌ها را یک مزیت بدانید، اما با توجه به اینکه برای ساخت کابینت‌های ممبران از ورق‌های MDF با روکش PVC که با استفاده از چسب، تحت فشار و حرارت ایجاد شده‌اند استفاده می‌شود، در صورتی که فرورفتگی و برآمدگی‌ها بسیار ظریف و ریز باشند، لایه PVC به خوبی بر روی کار نمی‌چسبد و از کیفیت کار می‌کاهد. از این رو بهتر است که کنده کاری‌های ایجاد شده بر روی این کابینت‌ها نسبتا درشت‌تر باشد.

مقاوم نبودن در برابر نور و حرارت

برای روکش کابینت ممبران از پوشش PVC استفاده می‌کنند. این روکش‌ها از مقاومت خوبی در برابر نور و حرارت برخوردار نیستند و به مرور زمان در اثر تابش نور تغییر رنگ می‌دهند؛ همچنین گرما و حرارت نیز موجب می‌شود که چسب بین روکش و MDF، استحکام خود را از دست داده و ضعیف شود. در اثر جدا شدن چسب روکش، کابینت ممبران باد کرده و ظاهر نامناسبی ایجاد می‌کند، از این رو باید در ساخت کابینت‌های ممبران از مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین چسب‌ها استفاده نمود.

حساس بودن به اجسام تیز

شرایط سخت نگهداری، از دیگر معایب کابینت ممبران است. روکش‌های کابینت ممبران مقاومت خوبی در برابر اجسام تیز ندارند و خیلی حساس‌اند، از این رو باید مراقب باشید که با چاقو، قیچی و سایر اشیا تیز ضربه‌ای به روکش این کابینت‌ها وارد نشود، زیرا تعمیر آن‌ها بسیار دشوار است.

امکان تعمیر کابینت ممبران با همان طرح و رنگ ممکن نیست

تنوع طرح کابینت ممبران و رنگ کابینت‌های ممبران بسیار بالا است و هر روزه شاهد طرح‌های جدیدی از این کابینت‌ها در بازار هستیم. اما اگر چند سال از زمان خرید کابینت ممبران شما گذشته باشد و با آسیب دیدن قسمتی از آن بخواهید آن بخش را عوض کنید، نمی‌توانید دقیقا همان طرح کابینت ممبران و رنگ را در بازار بیابید؛ زیرا هر یک از طرح‌های این کابینت برای مدتی تولید می‌شود و سپس طرح‌های جدیدتری جایگزین آن‌ها می‌گردد.

احیای طبیعت در خانه با کابینت چوبی

بهترین رنگ کابینت ممبران

در ساخت کابینت ممبران بیشتر از حس تجمل گرایی استفاده می‌شود، در نتیجه باید از رنگ‌هایی برای آن استفاده شود که یادآور حس خانه‌های لوکس و سلطنتی باشد. به همین منظور بیشتر از رنگ‌های خنثی در ساخت کابینت ممبران استفاده می‌شود. رنگ‌های خنثی عبارتند از: کابینت ممبران سفید، کابینت ممبران رنگ کرمی، کابینت ممبران سفید صدفی، کابینت ممبران خاکستری و کابینت ممبران رنگ چوب. رنگ‌های فانتزی مناسب این سبک نیستند. بهترین رنگ کابینت ممبران، کابینت ممبران سفید و کابینت ممبران سفید طلایی است.

تصویر کابینت ممبران سفید با طرح‌های طلایی

نصب کابینت ممبران

نصب کابینت ممبران مرحله بسیار مهمی از دکوراسیون آشپزخانه است. برخی از افراد به دلیل هزینه نصب کابینت ممبران، خودشان اقدام به نصب کابینت می‌کنند؛ در حالی که اگر دقت لازم را در نصب کابینت ممبران به کار نبریم، ممکن است کابینت خود را خراب کنیم و آسیب جبران ناپذیری به آن وارد کنیم. در مورد مدل کابینت ممبران این موضوع، موضوع حساسی است؛ به این صورت که اگر همه مراحل نصب را درست انجام ندهید ممکن است مجبور به خرید دوباره برخی قطعات شوید. برای نصب کابینت ممبران چند مرحله مهم وجود دارد و به ابزار خاصی نیاز است. دریل برقی، پیچ گوشتی، تراز، متر و ماژیک از اصلی‌ترین ابزارهایی است که برای این کار نیاز است. از دریل برقی برای سوراخ کردن دیوارها استفاده کنید؛ اما قبل از این کار باید نقاط مورد نظر با اندازه گیری درست مشخص شده و با ماژیک علامت گذاری شود. ترجیحا سعی کنید که برای نصب کابینت خود از افراد متخصص کمک بگیرید. اگر خودتان قصد اقدام به این کار را دارید مطمئن شوید که تمامی مراحل را به درستی انجام می‌دهید.

ما کمکت می‌کنیم مدل کابینت برازنده آشپزخونت رو پیدا کنی

تصویر کابینت ممبران ساده

کابینت ممبران ساده

به دلیل اینکه کابینت ممبران اکثرا در سبک کلاسیک طراحی می‌شود؛ دارای منبت کاری و تاج است. برخی از افراد به متریال ممبران علاقه مندند ولی شلوغی زیاد را نمی‌پسندند. پیشنهاد ما برای این دسته از افراد کابینت ممبران ساده است. کابینت ممبران ساده ویژگی‌های خاص خود را دارد، به عنوان مثال بر روی بدنه کابینت نقش و نگارهای شلوغ کار نمی‌شود، تاج ندارد و از دستگیره‌های ساده‌تری در آن استفاده شده است. معمولا قیمت کابینت ممبران ساده به نسبت کابینت ممبران طرح دار پایین‌تر است؛ اما بهتر است که برای برآورد هزینه نهایی با کابینت ساز خود مشورت کنید. اگر آشپزخانه کوچکی دارید می‌توانید از کابینت ممبران ساده سفید استفاده کنید تا آشپزخانه شما بزرگ‌تر دیده شود.

قیمت کابینت ممبران

زیبایی، کیفیت و ماندگاری کابینت‌های ممبران یا وکیوم رابطه مستقیمی با مهارت و تخصص سازنده کابینت دارد و در صورتی که اصولی ساخته نشود، می‌تواند ماندگاری و زیبایی آن را تحت تاثیر قرار دهد. در ساخت کابینت ممبران در صورتی که در مرحله پوشش PVC از چسب نامرغوب استفاده شود و یا خود ورق PVC که استفاده می‌کنند از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، زیبایی نهایی و دوام کابینت را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، نحوه صحیح برش روکش و مرحله CNC نیز بسیار مهم است و باید به تمامی این مراحل دقت شود تا کار ضعیفی به مشتری ارائه نگردد. مدل کابینت ممبران یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های تعیین قیمت کابینت ممبران است که قبل از خرید این کابینت باید به آن توجه کنید. طرح‌های برجسته روی کابینت، جنس لایه پی وی سی به کار رفته بر روی کابینت و بسیاری از عوامل دیگر بر روی قیمت کابینت ممبران تاثیر مستقیم دارند. برخی کابینت ساز‌ها برای پایین آوردن قیمت کابینت ممبران، با کارگاه‌های وکیومی کار می‌کنند که این عمل، کیفیت کار را پایین می‌آورد.

سوالات متداول

معمولا در مراحل ساخت کابینت ممبران، بعد از پیاده سازی طرح‌های برجسته بر روی کابینت، با استفاده از دستگاهی به نام دستگاه cnc، یک لایه روکش ضد آب بر روی کابینت ممبران می‌کشند تا مقاومتش نسبت به آب و رطوبت بیشتر شود.

از آنجایی که رنگ کابینت ممبران سفید طرفداران زیادی دارد و این رنگ بیشتر در معرض کثیفی قرار می‌گیرد، همواره یکی از سوال‌های مشتریان این است که چگونه می‌توان کابینت ممبران را تمیز کرد. تمیز کردن این کابینت کار سختی نیست؛ می‌توانید از مایع مخصوص سطوح بر روی آن اسپری کنید و بعد با دستمالی نرم آن را خشک نمایید. استفاده از دستمال نانو بهتر است؛ زیرا سطح نرمی دارد و پرزی از خود بر جای نمی‌گذارد.

کابینت ممبران رنگ‌های متنوعی دارد و همین موضوع یکی از دلایل محبوبیت این سبک کابینت است. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و سبک دکوراسیون آشپزخانه خود، رنگ کابینت‌تان را انتخاب کنید. از رنگ‌های پرطرفدار کابینت ممبران می‌توان به کابینت ممبران سفید، کابینت ممبران سفید طلایی، کابینت ممبران سفید صدفی و کابینت ممبران کرم طلایی اشاره کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

با ما در ارتباط باشید

پربازدیدترین مطالب

با ما در ارتباط باشید

قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.          
قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، با ما مشورت کنید..
گفتگو با کارشناسان حامی ساخت