چگونه بهترین خرید پرده را داشته باشیم؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تصویر پرده پذیرایی

خرید پرده امروزه تبدیل به دغدغه ای برای مردم شده است. از نقش پرده در زیبایی و منسجم نشان دادن یک خانه نمی توان غافل شد. اگر چه گاهی پرده ها با بی توجهی روبه رو می شوند و آخرین مورد برای رسیدگی در دکوراسیون را به خود اختصاص می دهند، اما کاربرد و تاثیرات به سزایی دارد که در ادامه آن را به طور کلی شرح خواهیم داد و با این موضوع آشنا می شوید که در انتخاب یک پرده به چه مواردی باید دقت کرد، پس با ما همراه باشید.

کاربردهای پرده

اگر شما کاربردهای مختلف پرده را بدانید می تواند در خرید پرده خود موفق عمل کنید. در رابطه با کاربرد پرده در منزل های مسکونی می توان به موارد بسیاری اشاره کرد که در این قسمت تنها چند مورد مهم آن را شرح می دهیم؛ پرده ها پوششی برای منزل شما به حساب می آیند؛ همه می دانیم که منزل محیطی خصوصی است و کمتر کسی علاقه دارند که آن را با افراد غریبه به اشتراک بگذارد. منزل مکانی است که در آن احساس راحتی می کنید و زمانی که بدانید هیچ کس متوجه شما نیست، این راحتی بیشتر خواهد بود. یکی از مهم ترین کاربردهای استفاده از پرده پوشاندن منزل و اهالی آن از نگاه های غریبه است. یکی دیگر از کاربردهای استفاده از پرده را می توان در جلوگیری از تابش نور خورشید دانست. در منزل ما وسائلی بسیاری وجود دارد که تابش مستقیم نور خورشید بر روی آن ها سبب کاهش عمر مفید این وسائل خواهد شد.

به خصوص وسیله های چوبی نباید در مقابل نور خورشید قرار بگیرند تا زیبایی و عمر مفید طبیعی خود را داشته باشند. کمک به زیبایی دکوراسیون کاربرد نهایی استفاده از پرده است. مسلما پوششی زیبا بر روی پنجره های سبب زیباتر شدن فضای منزل هم می شود. البته لازم به ذکر است که در انتخاب پرده باید دقت بسیاری به خرج دهید که متناسب با دکوراسیون شما باشد.

نکات مهم در هنگام خرید پرده

خرید پرده کاری است که به دقت و حوصله بالایی احتیاج دارد و نمی توان به آن بی اهمیت بود. در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که در هنگام خرید یک پرده به شما کمک فراوانی می کند.

  • جنس پرده: پرده ها در مقابل تابش مستقیم خورشید هستند، پس جنسی را انتخاب کنید که مقاومت کافی برای این تابش سوزان را داشته باشد.
  • طرح و رنگ پرده: طرح و رنگ پرده با توجه به نوع دکوراسیون و دیگر وسائل استفاده شده انتخاب می شود. به عنوان مثال اگر دکوراسیون شما مدرن است، استفاده از پرده های تک رنگ (رنگ متناسب با دیگر اجزاء) می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. دقت کنید که لازم نیست پرده ها هم رنگ وسائل شما باشد، همین که با آن رنگ ها هماهنگ باشند کافی است.
  • اندازه پرده: اندازه پرده را متناسب با اندازه پنجره های خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هر چقدر پرده شما دارای جنسی عالی بوده یا طرح و رنگ آن به طور چشمگیری زیبا باشد، اما اندازه و متناسب با پنجره نباشد، این زیبایی و جنس خوب به چشم نمی آید.

نکته نهایی که در رابطه با پرده باید به آن توجه کنید این است که در انتخاب پرده آب و هوای فصل های مختلف سال را هم در نظر بگیرید. به عنوان مثال در زمستان ها از پرده های ضخیم تر استفاده کنید که مانع ورود هوای سرد شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.          
قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، با ما مشورت کنید..
سوالی ندارید؟