طراحی دکوراسیون داخلی منزل

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تصویر دکوراسیون منزل

حامی ساخت با 12 سال تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون با رعایت تمامی اصول و نکاتی که در طراحی دکوراسیون منزل لازم است، زیبایی را به خانه‌های شما هدیه می‌کند. طراحی دکوراسیون داخلی و دکوراسیون داخلی منزل یک مهارت خاص است. مهارتی که طراحان با یادگیری اصول و قواعد، تجربه و تمرین بسیار به آن دست پیدا می‌کنند؛ اما اگر بخواهیم خودمان دکوراسیون داخلی منزل را انجام دهیم به شکلی که هم با سلیقه‌مان جور باشد و هم کمی حرفه‌ای‌تر عمل کنیم، نیاز داریم که نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانیم. 

محیط کاری دلپذیر با طراحی دکوراسیون اداری حامی ساخت

انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل در حامی ساخت

در این قسمت شما را با سبک‌های اصلی دکوراسیون داخلی منزل که حامی ساخت خدمات اجرای آن‌ها را ارائه می‌دهد آشنا می‌کنیم؛ به عنوان مثال دکوراسیون داخلی منزل کوچک احتیاج به سبک مخصوص خودش را دارد. انتخاب سبک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید هنگام دکوراسیون داخلی خانه انجام دهید. وقتی از اصول طراحی یک سبک پیروی کنید خواه و ناخواه اجزا و عناصر را مرتبط‌‌‌تر انتخاب خواهید کرد. دکوراسیون داخلی منزل ایرانی از نمونه سبک‌های بومی طراحی دکوراسیون داخلی منزل است. شما می‌توانید طراحی دکوراسیون منزل خود را به حامی ساخت بسپارید. 

تصویر دکوراسیون داخلی منزل مدرن

دکوراسیون داخلی منزل مدرن

در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن، واژه مدرن به معنی فضایی با خطوط تمیز و واضح، پالت رنگ ساده و استفاده از متریالی چون فلز، شیشه و فولاد است که بر کاربرد فضا تاکید دارد. دکوراسیون داخلی منزل مدرن در هر عنصر، از جمله مبلمان، حس سادگی را به همراه دارد. کلمه‌ای که معمولاً برای توصیف سبک مدرن به کار می‌رود، براق است و شلوغی یا لوازم جانبی زیاد در سبک مدرن جایی ندارد.

دکوراسیون داخلی منزل معاصر

مدرن و معاصر دو سبکی هستند که اغلب به جای هم استفاده می‌شوند؛ ولی معاصر با مدرن متفاوت است؛ زیرا در معاصر دکوراسیون براساس اینجا و اکنون صورت می‌گیرد. تفاوت اصلی در تفکیک سبک طراحی مدرن و معاصر این است که مدرن تفسیری دقیق از طراحی است که از قرن ۲۰ آغاز شد و معاصر انعطاف پذیرتر است و پایبندی کمتری به یک سبک خاص دارد؛ به عنوان مثال، سبک معاصر ممکن است شامل خطوط منحنی باشد، در حالی که طراحی مدرن چنین نیست.

تصویر دکوراسیون منزل آبی

دکوراسیون داخلی منزل مینیمال

این سبک طرفداران بسیاری در همه جای جهان به ویژه استرالیا دارد. این سبک همان سبک مدرن است که ساده‌تر شده. پالت‌های رنگی ساده، مبلمان بدون طرح، اکسسوری و لوازم جانبی بسیار ساده و بدون هیچ زرق و برق از ویژگی‌های این سبک دکوراسیون است.

دکوراسیون داخلی منزل سنتی

این سبک کلاسیک در هر فرهنگی شکل متفاوت دارد؛ اما عموما نمایانگر وسایل مجلل همراه با اکسسوری‌های فراوان است. در خانه‌های سنتی غالبا از چوب تیره، پالت‌های رنگی غنی و انواع مختلفی از بافت‌ها و خطوط منحنی استفاده می‌شود. مبلمان دارای جزئیات و پارچه‌های زیبا و تزیین شده‌ای مانند مخمل ابریشم، ممکن است شامل انواع الگوها و بافت‌ها باشند. دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی یکی از انواع طراحی‌های این سبک است.

حامی ساخت با طراحی دکوراسیون منزل در مشهد، از منزل شما یک تابلوی هنری می‌سازد!

نکات مهم دکوراسیون داخلی منزل

آشنایی با نکات دکوراسیون داخلی منزل و روش‌های آن‌ها از ضرورت‌های یک چیدمان درست و اصولی است و برای رسیدن به بهترین نتیجه باید شناخت کافی بر روی آن‌ها داشته باشیم. تمامی طراحان دکوراسیون در حامی ساخت به این اصول واقف‌اند. برای اطلاعات بیشتر در ادامه به این موارد اشاره می‌کنیم. به طور کلی دکوراسیون داخلی منزل را می‌توان به هفت عنصر تقسیم کرد:

1.فضا

دانستن اندازه کلی و محل قرارگیری درها و پنجره‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه درست و یکپارچه ضروری است. فضایی که با مبلمان پر شود به عنوان فضای مثبت شناخته می‌شود، در حالی که فضای خالی منزل به فضای منفی معروف است. ایجاد تعادل بین فضای مثبت و منفی باعث ایجاد احساس جذابیت در آن می‌شود.

۲.فرم

فرم در دکوراسیون داخلی منزل یکی از عناصر مهم است؛ زیرا بخش عظیمی از حسی که در نگاه اول از محیط می‌گیرید به دلیل فرم و حالت اشیا در درون شما ایجاد می‌شود. فرم به معنی شکل اشیا یا بهتر است بگوییم خروجی سه بعدی اشکال است.

۳.رنگ

رنگ می‌تواند بر کل روحیه و احساس دکوراسیون داخلی منزل تأثیر بگذارد؛ به عنوان مثال، بیشتر مردم رنگ قرمز را رنگی پرشور یا پرانرژی می‌دانند، در حالی که آبی و سبز معمولاً بیانگر آرامش تلقی می‌شوند و زرد اغلب رنگی شاد شناخته می‌شود. بجز رنگ‌های آبی (سردترین رنگ) و نارنجی (گرم‌ترین رنگ)، تمام رنگ‌ها درجه‌ای از گرما و سرما به طور هم زمان دارند. رنگ‌ها به دو دسته اصلی سرد و گرم تقسیم می‌شوند.

تصویر دکوراسیون منزل شیک

۴.بافت

هدف از افزودن بافت، ایجاد عمق و علاقه در دل ساختار دکوراسیون داخلی منزل است. دو نوع بافت وجود دارد؛ بافت بصری و بافت واقعی. بافت‌های بصری فقط در ظاهر مانند سنگ مرمر هستند؛ ولی بافت‌های واقعی مانند مخمل، ملموس و قابل لمس هستند. هنگامی که می‌خواهید دکور و طراحی داخلی خانه خود را تغییر دهید، افزودن رنگ، بافت و الگوها راهی آسان برای روح بخشیدن به فضا بدون نیاز به تغییرات عمده در طراحی است.

۵.نور

روشنایی و میزان نور محیط بر درک ما تأثیر می‌گذارد و حال و هوای فضا را تنظیم می‌کند. نورپردازی اصولی بخش جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی هر منزل است که می‌تواند منابع آن طبیعی، ساخته دست بشر یا ترکیبی از هر دو باشد. در صورت نبود نور بقیه عناصر دکوراسیون داخلی خانه ارزشی ندارند و دیده نمی‌شوند؛ ولی با استفاده از یک نورپردازی حساب شده می‌توانیم بافت، رنگ و نقوش را برجسته‌تر کنیم.

۶.طرح

به الگو، تکرار عمدی فرم‌ها، خطوط یا سایر عناصر طراحی تزئینی تکرار شونده، طرح می‌گویند. الگوها معمولاً روی کاغذ دیوار و دیوارپوش‌ها دیده می‌شوند؛ اما حتی در استفاده از نور یا سایر عناصر طراحی می‌توانند در هر جای خانه ظاهر شوند. الگوها می‌توانند زندگی و حرکت را به یک فضا اضافه کنند؛ اما بسیاری از الگوهای نامناسب می‌توانند باعث آشفته دیده شدن محیط شوند؛ بنابراین، هنگام انتخاب طرح ها بیشتر دقت کنید.

تصویر دکوراسیون منزل کوچک

اجزای دکوراسیون داخلی منزل

وقتی اصول و اجزای اساسی طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانید هر فضایی را می‌توانید تغییر دهید. در ادامه درباره اصول اولیه دکوراسیون داخلی منزل صحبت می‌کنیم.

تعادل

 تعادل در دکوراسیون داخلی منزل احساس آرامش و نظم را ایجاد می‌کند. در اینجا همه چیز در مورد یکسان سازی یا تقریب وزن بصری اشیا است. تعادل نه تنها از طریق شکل، بلکه از طریق رنگ، الگو و بافت نیز ایجاد می‌شود.

ریتم

همانند موسیقی، ریتم در طراحی هر چیزی با ایجاد الگوهای تکرارشونده و کنتراست و برای ایجاد علاقه بصری خلق می‌شود. برای دستیابی به ریتم، کافی است یک رنگ یا شکل را در فواصل مختلف ایجاد کنید. هدف از ایجاد ریتم حرکت چشم در فضا و محیط است.

هماهنگی

هماهنگی زمانی ایجاد می‌شود که همه عناصر با هم برای ایجاد یک پیام واحد عمل کنند. همانطور که ریتم می‌تواند هیجان ایجاد کند، هماهنگی نیز احساس آرامش را ایجاد می‌کند؛ به عنوان مثال، شما می‌توانید فقط با استفاده از یک رنگ هماهنگی ایجاد کنید. حتی اگر فرم های شما از نظر شکل، اندازه و بافت بسیار متفاوت باشد.

فوکوس

اتاقی که همه چیز در آن از اهمیت یکسانی برخوردار باشد، پراکنده یا کسل کننده به نظر می‌رسد. شما به یک نقطه فوکوس یا به اصطلاح لنگر احتیاج دارید. فضاهای معماری اغلب دارای نقاط دیدنی مانند شومینه یا پنجره‌ای با منظره زیبا هستند که شما می‌توانید با چیدمان مبلمان در اطراف آن، برای تأکید بر آن، نقطه کانونی داخلی خود را ایجاد کنید و اگر فضای شما فاقد چنین مکان دیدنی داخلی است می‌توانید از طریق گروه بندی مبلمان یا استفاده از یک اکسسوری غیر معمول یا بزرگ، این نقطه را برای خود ایجاد کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

با ما در ارتباط باشید

پربازدیدترین مطالب

با ما در ارتباط باشید

قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.          
قبل از انتخاب مدل کابینت و دکوراسیون داخلی، با ما مشورت کنید..
گفتگو با کارشناسان حامی ساخت