امروزه در محیط‌های آموزشی و اداری برای جداسازی محیط‌های مختلف از انواع مدل‌های پارتیشن استفاده می‌شود. قیمت این جداکننده‌ها نسبت به سایر گزینه‌ها به مراتب ارزان‌تر است و به دلیل زیبایی که به محیط می‌بخشد از محبوبیت بیشتری هم برخوردار است؛ البته باید توجه داشته باشید که این محصول را از فروشگاهی تهیه کنید که دارای اجناسی باکیفیت است؛ در غیر این صورت ممکن است به اسم پارتیشن ارزان، پارتیشن‌هایی با یراق آلات و متریال بی‌کیفیت به شما بفروشند. 

در این مقاله تصمیم داریم شما را با قیمت انواع مدل پارتیشن آشنا کنیم تا در هنگام خرید این محصول بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید. در این زمینه اگر به مشورت احتیاج پیدا کردید می‌توانید از یک پارتیشن کار حرفه‌ای درخواست کمک کنید. 

 

چه فاکتورهایی در قیمت پارتیشن تاثیرگذار است؟

در هنگام خرید پارتیشن‌های اداری و آموزشی یکی از مواردی که برای خریدار از اهمیت بالایی برخوردار است اطلاع از قیمت پارتیشن است. قیمت پارتیشن معمولا تحت تاثیر عوامل مختلف قرار دارد؛ از مهم‌ترین فاکتورها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت: 

  • یک جداره یا دوجداره بودن انواع پارتیشن
  • جنس و متریال پارتیشن
  • رنگ و طرح پارتیشن
  • جنس یراق آلات پارتیشن
  • حجم و متراژ

 

قیمت انواع پارتیشن بر اساس جنس

جنس پارتیشن یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که بر قیمت پارتیشن تاثیرگذار است. پارتیشن دارای انواع مختلفی است و به همان نسبت قیمت در آن‌ها متغیر است؛ به عنوان مثال قیمت پارتیشن شیشه‌ای با قیمت پارتیشن چوبی زمین تا آسمان فرق دارد. در ادامه قیمت انواع پارتیشن را با یکدیگر بررسی می‌کنیم. 

تصویر پارتیشن شیشه‌ای

قیمت پارتیشن شیشه‌ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای از آن رو که قابلیت انعکاس نور و روشنایی را دارند برای اداره‌ها بسیار مناسب هستند؛ شیشه‌ای که عمدتا در این مدل پارتیشن استفاده می‌شود از نوع شیشه سکوریت است. جداسازی با پارتیشن‌های شیشه‌ای در اداره‌ها و بانک‌ها باعث می‌شود کارمندان بتوانند راحت با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و بهره وری بهتری داشته باشند. قیمت پارتیشن شیشه‌ای با توجه به بودجه‌ای که کارفرما در نظر دارد قابل سفارش است. در ادامه قیمت انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

شیشه‌ای فریم‌دار یا فریم‌لس: این مدل پارتیشن به دلیل این که متریال کمتری در ساخت آن استفاده می‌شود قیمت پایین‌تری نسبت به سایر مدل‌های پارتیشن شیشه‌ای دارد.

شیشه‌ای دوجداره و تک‌جداره: قیمت پارتیشن‌های دوجداره طبیعتا نسبت به پارتیشن‌های تک‌جداره بیشتر است. ویژگی شاخصی که این محصول را با تک‌جداره متفاوت می‌کند این است که می‌تواند به عنوان عایق در برابر صدا و گرما استفاده شود؛ از این رو در محیط‌های اداری و آموزشی بسیار کاربرد دارد.

شیشه‌ای متحرک و ثابت: این دو مدل پارتیشن با توجه به نصب و جزئیاتی که در نحوه اجرا باید به آن پرداخته شود، قیمت‌گذاری می‌شود.

تصویر پارتیشن چوبی

قیمت پارتیشن چوبی

قیمت پارتیشن چوبی که در اداره‌ها و منازل به کار برده می‌شود با توجه به این که جنس آن ام دی اف است با سایر متریال‌های دیگر متفاوت است. به طور معمول این مدل پارتیشن در محیط‌هایی که رفت و آمد بسیاری جریان دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل پارتیشن به دلیل جنس چوبی و آمیختگی‌اش با طبیعت به محیط زیبایی و جذابیت می‌دهد از قیمت مناسبی هم برخوردار است؛ پارتیشن چوبی را هم می‌توان به صورت تک‌جداره و دوجداره سفارش داد. 

تک‌جداره ام دی اف: این مدل پارتیشن نسبت به مدل دوجداره از قیمت مناسب‌تری برخوردار است؛ البته کیفیت ام دی اف هم می‌تواند در تعیین قیمت تاثیرگذار باشد.

تک‌جداره ام دی اف با شیشه: اگر کارفرما به تلفیق چوب و شیشه علاقه داشته باشد امکان ساخت این دو متریال با هم وجود دارد. قیمت پارتیشن چوبی نسبت به شیشه‌ای بالاتر است و بیشتر برای فضاهای کاری و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

دوجداره ام دی اف: این محصول هم مانند مدل دوجداره شیشه‌ای به دلیل قابلیت عایق صوت و حرارت نسبت به مدل‌های دیگر کمی گران‌تر است.

دوجداره ام دی اف با شیشه: این مدل گزینه بسیار مناسبی نسبت به سایر مدل‌ها محسوب می‌شود؛ چرا که علاوه بر زیبایی که به محیط می‌بخشد عایق مناسبی در برابر گرما و صدا است.

تصویر پارتیشن آلمینیومی

قیمت پارتیشن آلومینیومی

این مدل پارتیشن معمولا در ترکیب با دو متریالی که پیش از این معرفی کردیم قرار می‌گیرند. پارتیشن‌های آلومینیومی به مدل‌هایی گفته می‌شود که فریم آن از آلومینیوم باشد. این تفکیک‌کننده‌ها هم مانند دو مدل قبل در دو صورت تک‌جداره و دوجداره قابل ساخت است که معمولا از قیمت مناسبی برخوردار است. علاوه بر قیمت مناسب این پارتیشن‌ها به دلیل سبک بودن‌شان قابلیت انتقال و نصب سریع و آسانی دارند. 

 

قیمت انواع پارتیشن بر اساس نوع کاربری

علاوه بر مواردی که به آن اشاره شد قیمت پارتیشن به نوع کاربردش همبستگی بسیاری دارد. همانطور که می‌دانید بیشترین استفاده‌ای که از انواع پارتیشن می‌شود در اداره‌ها و مکان‌های آموزشی است؛ اما این محصول با توجه به جذابیتی که به محیط می‌بخشد برای طراحی دکوراسیون هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. ق

قیمت پارتیشن معمولا با توجه به ملاک‌هایی که پیش از این به آن اشاره شد معین می‌شود؛ اما نوع کاربرد و نحوه کاربری هم عاملی مهم در تعیین قیمت پارتیشن محسوب می‌شود. پارتیشن‌ها به طور معمول دو نوع کاربری دارند که در ادامه به بررسی قیمت هر کدام می‌پردازیم: 

 

قیمت پارتیشن اداری

در کنار جنس و مدل، قیمت پارتیشن اداری به فاکتورهایی چون متحرک و ثابت بودن، یک جداره یا دوجداره بودن بستگی دارد. پارتیشن‌های دوجداره گزینه مناسب‌تری برای اداره‌ها محسوب می‌شوند؛ چرا که عایق مناسبی در برابر حرارت و صوت دارند. 

 

قیمت پارتیشن خانگی

پارتیشن‌های خانگی هم مانند پارتیشن‌های اداری برای جداسازی فضاهای خصوصی استفاده می‌شود. عملکرد پارتیشن‌های خانگی به پنج صورت چرخشی، ثابت، کرکره‌ای، آکاردئونی و کشویی است و جنس این محصول معمولا چوبی، فلزی، شیشه‌ای، دکوراتیو است؛ با توجه به این عوامل قیمت هر مدل از پارتیشن‌ها با دیگری متفاوت است.